Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.12.2011

Adventní koncert – Markéta Mátlová, Markus Belmann

České centrum Düsseldorf ve spolupráci s dominikánským konventem Sv. Josefa pořádá v předvánočním čase koncertní vystoupení mladé české sopranistky Markéty Mátlové, která v doprovodu varhaníka od sv. Ondřeje v Düsseldorfu, Markuse Belmanna, přednese několik kostelních skladeb slavných českých a německých autorů.

Adventní koncert – Markéta Mátlová, Markus Belmann

Program:

Psalm "Regina coeli" (soprano solo)
D. Buxtehude - Praeludium D-Dur
G.F.Händel - "Let the bright Seraphim"
A.Vivaldi - „Domine Deus“ aus Gloria in D
A.Vivaldi - Alleluia aus Advent Kantate „Ascende laeta“
A. Vivaldi (Transscription J. S. Bach) - Concerto A-Moll, Allegro
B.M.Černohorský - "Regina coeli"
A.Dvořák - Drei biblische Lieder
A.Dvořák - "Ave Maris stella"
J.J.Ryba - „Rozmilý slavíčku“ (Allerliebste Nachtigall)

 Markéta Mátlová  (nar. 1985), která vystudovala Hudební akademii v Praze a nyní doplňuje své vzdělání na Hochschule für Musik Und Tanz Köln, okouzluje svým zpěvem posluchače celého světa. Každoročně je zvána na nejvýznamnější koncertní a operní pódia České republiky, především však na slavné hudební scény v zahraničí. V roce 2011 se představila mimo jiné v Janových pašijích Johanna Sebastiana Bacha pod taktovkou Helmuta Frankeho v Německu, v Mozartově Davidle Penitente pod vedením dirigenta Chrise Pouwa v Holandsku, v oratoriu Svatební Košile Antonína Dvořáka s dirigentkou Miriam Němcovou a realizovala také vlastní recitál v Českém centru New York.

V roce 2010 natočila spolu s Českým národním symfonickým orchestrem a Vivaldi Orchestra Praga své debutové CD.

Je držitelkou mnoha mezinárodních ocenění (např.  Yamaha Vocal Scholarship, International Competition Emmy Destinn, Ad honorem Mozart a další).

Markus Belmann (nar. 1975) vystudoval církevní hudbu na Folkwang Hochschule v Essenu. Později rozšířil svou aprobaci studiem oboru Kapelní mistr – dirigent a zároveň prohloubil své schopnosti hry z listu kurzem u Martina Fratze. Mimo to absolvoval odborně vzdělávací stáže v Berlíně, Bazilei, Maastrichtu a Lyonu.

Už během studií působil jako varhaník ve farnosti Krista krále v Essenu-Haaryopfu. Později zastával místo kantora u Sv. Sebastian v Nettetal-Lobberichu, v letech 2005 až 2008 působil jako ředitel chóru při papežské bazilice Panny Marie v in Kevelaer. V prosinci roku 2008 nastoupil Belmann na místo hlavního kantora města Düsseldorf. Zodpovídá tedy za hudební aranžmá ve chrámu Sv. Lamberta, St. Ondřeje, Sv. Maximiliana a v kostele Panny Marie.

Vstupné dobrovolné

Vybraná částka bude věnována českým dominikánkám z Prahy-Lysotajů na výstavbu nového kláštera.

 

Místo konání:

Dominikanerkirche St. Andreas, Andreasstraße 27, 40213 Düsseldorf

Datum:

20.12.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala