Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2018 19:00

Český dokument ve středu: Děti online / Children online

Citlivě natočený dokument, který je letos k vidění i na filmovém festivalu Cottbus, se zaměřuje na pohlcení teenagerů virtuální realitou a poukazuje i na bezradnost jejich rodičů. Zachy, Oskar a Nikola působí ve svých online životech vlastně docela suverénně. Dochází ale k situacím, ve kterých si neumí poradit.

Zachymu je teprve dvanáct, přesto je již úspěšným youtuberem se více než sto tisíci followery. Ale dostává i nenávistné komentáře – jak se s nimi dá v kyberprostoru vypořádat? Oskar ve svých třinácti letech tráví každý den hraním počítačových her zavřený ve svém pokoji. Je to ještě normální, nebo se už jedná o závislost? Patnáctiletá Nikola se přes internet seznámí se sympatickým klukem – to se alespoň domnívá, dokud není postavena do drsné situace. Po prvotním váhání se se svým problémem svěřuje matce. Ta jí pomůže, ale jiní rodiče často nemají čas, nebo jsou ze situace na rozpacích – jako například otec Zachyho, lesník, který se svému synovi snaží porozumět, ale jeho svět mu zůstává naprosto cizí.

ČR 2017, 52 min, česky s anglickými titulky, scénář a režie: Kateřina Hager

Vstup volný

Český dokument ve středu
Již několik let vznikají v České republice výtečné dokumentární filmy vysoké umělecké kvality, které divákovi zprostředkovávají nezvyklé obrazové zážitky a vypráví působivé příběhy, nezřídka kdy se dotýkající i společné česko-německé minulosti. V nové programové řadě vám České centrum Düsseldorf a Gerhart-Hauptmann-Haus jednou za měsíc představí vybrané příklady české dokumentární tvorby. Na projekci následuje skypový rozhovor s protagonisty nebo tvůrci filmu.

 

Místo konání:

Stiftung Gerhart-Hauptmann-Haus, Bismarckstraße 90, 40210 Düsseldorf

Datum:

16.5.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala