Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2018 19:00

Český dokument ve středu: CZizincii/MYgranti

Portugalec António Pedro Nobre a Ital Emanuel Ruggiero se setkali v moravském městě Brno, kde se svými rodinami žijí již několik let. Oba dva jsou filmaři a také cizinci v Čechách – to je přivedlo ke společnému filmovému projektu o migraci z Československa a do České republiky. Po potlačení Pražského jara v srpnu 1968 mnoho Čechů opustilo zemi, avšak od sametové revoluce v roce 1989 migruje spousta lidí z různých zemí do Čech – a před kamerou se jejich cesty kříží.

Mezi portrétovanými jsou profesor z Kanady, iluzionista ze Španělska, hudebník z Íránu, Konžan, který přišel do Čech dávno před rokem 1989 a zůstal, Čech, který emigroval do Paříže a stále tam žije, Brit, který žije se svou vietnamskou manželkou v Brně a neví, co se s nimi po Brexitu stane, nebo Čech, který se po mnoha letech v zahraničí vrací zpět a zkouší se postavit na nohy ve své vlasti, která se mu mezitím stala cizí. Všichni tito lidé vypráví o svých neobvyklých životech, přemýšlejí o cizincích a vlasti a o každodenním životě v Čechách.

ČR 2016, 82 min., v českém znění s anglickými titulky, režie: António Pedro Nobre, Emanuele Ruggiero

 Vstup volný

Český dokument ve středu
Již několik let vznikají v České republice výtečné dokumentární filmy vysoké umělecké kvality, které divákovi zprostředkovávají nezvyklé obrazové zážitky a vypráví působivé příběhy, nezřídka kdy se dotýkající i společné česko-německé minulosti. V nové programové řadě vám České centrum Düsseldorf a Gerhart-Hauptmann-Haus jednou za měsíc představí vybrané příklady české dokumentární tvorby. Na projekci následuje skypový rozhovor s protagonisty nebo tvůrci filmu.

 

 

 

 

Místo konání:

Stiftung Gerhart-Hauptmann-Haus, Bismarckstraße 90, 40210 Düsseldorf

Datum:

20.6.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala