Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2011 19:00

Občan Havel

České centrum Düsseldorf promítne časosběrný dokument Občan Havel (2007) zachycující politickou dráhu dramatika Václava Havla poté, co byl zvolen presidenten České republiky.

Od prezidentských voleb v roce 1992 zůstal filmový štáb více než třináct let po boku Václava Havla, jeho zaměstnanců, blízkých přátel a důvěrníků. Filmový štáb navštívil prezidenta v jeho kanceláři, měl přístup k jeho obydlí a chatě. Byl přítomen, když Havel vyjednával se svými politickými přáteli a nepřáteli, když cestoval do zahraničí anebo vítal Rolling Stones v Praze a poté, i když se po jistém váhání rozhodl ucházet o znovuzvolení.  Zaměření filmu není politická analýza doby Havla jako prezident, ale zájem o člověka Václava Havla, jeho gesta, jeho odvahy, jeho pochybnosti a jeho sebeironii.

Poté, co režisér Pavel Koutecký v roce 2006 tragicky zahynul při natáčení, pokračoval v projektu Miroslav Janek. Společně se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou, zachránil několik tisíc metrů filmu a tím vytvořily působivou dlouhodobou dokumentaci.

Režie: Pavel Koutecký, Miroslav Janek, ČR 2008, 120 min., originál s německými titulky

 vstupné: 7 € / 5 € s Gildepassem

 

Místo konání:

Bambi Filmstudio Kino, Klosterstraße 78, 40211 Düsseldorf

Datum:

11.10.2011 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala