Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.11.2012 19:00

Jiří Langer: Devět bran. Prezentace knihy s překladatelkou Kristinou Kallert

Spolek pro křesťansko-židovskou spolupráci společně s Českým centrem v Düsseldorfu pořádá prezentaci knihy: Jiří Langer: Devět bran. Chasidská tajemství.

Řezenská překladatelka Kristina Kallert, přichází s prvním komplexním  překladem knihy Jiřího Langere ,,Devět bran“. Němečtí čtenáři si tak mohou poprvé vychutnat plnou verzi jednoho z nejzásadnějších děl židovské literatury 20. století. Pro hlubší pochopení jednotlivých příběhů a dobových reálií, Kristina Kallert procestovala východní Polsko a Ukrajinu, což jí pomohlo docílit citlivého a zasvěceného překladu.

Po čtení z německého vydání bude paní Kallert k dispozici pro zodpovězení Vašich dotaz. 

Kristina Kallert se narodila roku 1962 ve Weißenburu, studovala germanistiku a východní slavistiku v Řezně a Petrohradu a později bohemistiku na Masarykově Universitě v Brně.

Pět let pracovala jako lektorka DAAD v Brně a nyní se živí jako překladatelka na volné noze a přednášející češtiny na univerzitě v Řezně.

Jako spolupracovnice “České knihovny“ se zajímá o autory jako Josef Jungmann, Julius Zeyer, Jiří Karásek ze Lvovic, Miloš Marten či Božena Němcová.

V roce 2004 Kristina Kallert získala lipskou cenu za literární překlad „Leipziger Fähre-Preis“ a stala se stipendistkou Literárního kolokvia v Berlíně. Roku 2007 absolvovala Paul-Celan-Fellowshipna na Institutu humanitních věd ve Vídni; Na podzim 2010 Translator-in-Residence slovanského semináře na Universitě v Tübingen.

 

Místo konání:

Haus der Kirche, Bastionstraße 6, 40213 Düsseldorf

Datum:

12.11.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala