Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2012 19:00

Muži v říji

Malá vesnice Mouřínov je doslova konec světa. „Průjezdem“ mají být do Mouřínova přivedeni turisté, a tím také práce. K tomu musí být přesvědčen premiér, který přicestuje ke každoročnímu mistrovství ve vábení jelenů. Avšak již přípravy neprobíhají bez závad… Zábavná satira o politických obyčejích od Roberta Sedláčka.

CZ 2009, 114 min., OmeU
Režie a scénář: Robert Sedláček

Mouřínov je malá moravská vesnice a doslova konec světa, jelikož v Mouřínově končí silnice. Obyvatelé Mouřínova chtějí být „průjezdní“ a nalákat turisty do tohoto malého městečka. Vymyslí plán, jak sehnat větší, než malé množství asfaltu na pokračování silnice. Klíčem k úspěchu má být Franta, introvert a zmatkař, ale zároveň vítěz mistrovství republiky ve vábení jelenů. A tak nápad uspořádat v Mouřínově Mistrovství Evropy v této disciplíně za účasti premiéra je jedinou možnou cestou k vysněné silnici. Celá vesnice žije přípravami, avšak již ty doprovází problémy. Franta odmítá soutěžit, někdo poškodí pozadí tribuny a Csáková nebere telefon…

Robert Sedláček (*7. červen 1973 ve Zlíně) je režisér a scénárista. Vystudoval Akademii múzických umění v Praze a od té doby točil převážně dokumentární filmy. „Muži v říji“ je jeho druhý hraný film.

 

 

 

Místo konání:

Bambi Filmstudio Kino, Klosterstraße 78, 40211 Düsseldorf

Datum:

17.4.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala