Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2013 21:00 - 2.6.2013

Lenka Vagnerová & Company v Recklinghausenu

Taneční a divadelní soubor Lenka Vagnerová & Company vystoupí v rámci festivalu Ruhrfestspiele v Recklinghausenu. Taneční inscenace Jezdci se zabývá problematikou vztahu člověka k okolí, zvířatům, i sobě samému. Jezdci jsou inspirováni tématem ptáků a jejich úlohou v lidské kultuře a tradici.

Projekt Jezdci rozkrývá téma tolerance, schopnosti člověka existovat v symbióze s ostatními živými organismy na naší planetě. Respektovat říši všech bytostí, vážit si jedinečnosti druhů a snažit se o jejich zachování.

Inscenace Jezdci se může pyšnit čtyřmi nominacemi na nejlepší inscenaci v rámci festivalu Česká taneční platforma. Cenu získali dva nejlepší tanečníci – Andrea Opavská a Tomáš Červinka a Michal Kříž za světlený design. Cena diváka jim utekla o pouhé dvě setiny bodu. Mezinárodní festivalová porota byla letos velmi vyvážená, pět zahraničních členů z Belgie, Finska, Francie, Nizozemí a Německa doplnilo pět českých zástupců.

Lenka Vágnerová, zakladatelka souboru, choreografka, tanečnice a pedagožka, působí na domácí i zahraniční současné taneční scéně. Vystudovala pedagogiku moderního tance na HAMU v Praze pod vedením Doc. Ivanky Kubicové.

Jako interpret spolupracuje a spolupracovala s choreografy a skupinami: Claude Brumachon-Benjamin Lamarche CCNN v Nantes, Akram Khan Company – London Olympic Games Opening Ceremony 2012, Cirk La Putyka, DOT504, Liz King, Veronika Riz, Barbora Kryslová-Greiner, Jan Kodet, Bratislavské divadlo tanca, Torzo Ballet atd.

Jako tanečnice byla třikrát nominována na cenu Thálie (2003, 2005 a 2010), v roce 2003 byla vyhlášena Taneční osobností roku (Nokia Dance Award) a v roce 2005 byla oceněna jako Tanečnice roku (Česká taneční platforma).

Podílela se na vzniku české taneční skupiny DOT504, v jejíž produkci vytvořila tři inscenace, a v roce 2009 stála u zrodu přední české novocirkusové company Cirk La Putyka.

Lenka se aktivně věnuje pedagogické činnosti a pravidelně vyučuje a vede workshopy v divadlech, tanečních školách a souborech u nás i v zahraničí.

Informace týkající se vstupenek naleznete zde.

Další informace k představení naleznete zde.

 

Místo konání:
Fringezelt I, Otto-Burrmeister-Allee 1, 45657 Recklinghausen
Datum:

Od: 28.5.2013 21:00
Do: 2.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala