Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2011 19:00 - 10.12.2011

Expanded Territory

České centrum Düsseldorf je spoluorganizátorem výstavy „Vnitřní a venkovní prostor“ mladé pražské umělkyně Evy Koťátkové, laureátky Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2007, jejíž umělecká práce se zaměřuje především na kresby, sochy a instalace. Svým hravým, ale nikoliv povrchním způsobem zkoumá role a pozice člověka v sociálním systému a v jeho osobním prostředí, ve kterém se každodenně pohybuje.

Vernisáž 19 h

Agnieszka Brzezanska, Giulio Frigo, Eva Koťátková a Aïda Ruilova  se s jejich uměleckými pracemi pohybují v otevřeném, neustále se měnícím a proměnlivém poli možností. Společným znakem všech čtyřech umělců je, že patří ke generaci, která zažila přelom sociálních a politických systémů.

Jejich práce se vyvíjí podle jejich osobních biografií a nastolených otázek v místě působení, což je charakteristické pro část současné umělecké tvorba.

Umělci se ve své tvorbě pohybují jak v budoucnosti,  tak i v minulosti, otevírají propasti lidské duše a spojují duchovní interiér s externím. Daří se jim tím vytvářet "tvář doby" a zároveň osobními ikonografiemi formovat přesvědčivé prohlášení o světě.

Biografie Eva Koťátková

Mladá česká umělkyně Eva Koťátková narozená v roce 1982 v Praze, absolvovala renomované vysoké školy v San Franciscu, v Salzburgu a v Praze. V letech 2004 – 2010 uskutečnila v různých evropských a amerických městech jak jednotlivé, tak i skupinové výstavy uměleckých děl. Eva Koťátková se již v roce 2007 stala laureátkou ceny Jindřicha Chalupeckého. V současné době žije a pracuje v Praze. 

 

KAI 10

Cílem KAI 10 | Raum für Kunst je něco jako dílna, která podporuje mladé umělce při realizaci jejich projektů. Důraz je kladen na poslední, současné umění, které je každý rok ve všech výstavách prezentováno. Z prostor KAI 10 se dá skládat i jeviště, a tak KAI 10 nabízí veřejnosti pestrý kulturní zážitek. S rozsáhlými programy si    KAI 10 stanovila cíl – analyzovat uměleckou praxi a srozumitelně ji představit publiku. Každá výstava je doprovozen zajímavým doprovodným programem a publikacemi.

Místo konání:

KAI 10, Kaistraße 10 (im Medienhafen), 40221 Düsseldorf

Datum:

Od: 30.9.2011 19:00
Do: 10.12.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala