Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.10.2012 18:30

Hoří má panenko / Düsseldorf

Režie: Miloš Forman Námět: Miloš Forman, Jaroslav Papoušek,, Ivan Passer Scénář: Miloš Forman, Jaroslav Papoušek, Ivan Passer Kamera: Miroslav Ondříček Střih: Miroslav Hájek Zvuk: Adolf Böhm Hudba: Karel Mareš Hrají: Jan Vostrčil (předseda plesového výboru), Josef Šebánek, Ladislav Adam, Vratislav Čermák, František Debelka, Václav Novotný, František Paska, František Reinstein, Josef Řehořek, Josef Valnoha, J. Řeháček (členové plesového výboru), Josef Kolb (Josef, hlídač tomboly), Milada Ježková (Josefova žena), František Svět (děda Havelka), Jan Stöckl (zasloužilý požárník), Antonín Blažejovský (Standa), Josef Kutálek (Ludva Metelka), Stanislav Holubec (Karel), Alena Květová (Růženka, Metelkova dcera), Olga Blechová, Ivana Freiburgová, Marie Slívová, V. Bartošová, V. Janusová a další.

V podkrkonošské obci se chystá požárnický ples, na němž má být odměněn pozlacenou sekyrkou bývalý předseda Vrána za svou padesátiletou činnost v hasičském sboru.Muži zdobí taneční sál, v jeho rohu už je na dvou stolech připravená bohatá tombola, kterou hlídá člen výboru Josef.

Po zahájení bálu hledají další členové výboru kandidátky pro volbu královny krásy. Nemohou se mezi sebou dohodnout,a navíc je v rozhodování ovlivňují příslušníci jejich rodin.Při výběru dívek v uzavřené kanceláři dojde k řadě nepříjemných situací. Celá akce skončí fiaskem, protože dívky se stydí a na pódium nenastoupí. Problémy má i Josef.Kdykoliv si odskočí pro pivo, zmizí něco z tomboly. Později

pak zjistí, že ukradená tlačenka je schovaná v tašce jeho ženy. Uprostřed zábavy vypukne v obci požár. Ačkoliv se hasiči pustí do své práce, dřevěný domek dědy Havelky shoří do základů. Vesničané se rozhodnou, že mu věnují výtěžek z tomboly. Když se však vrátí do sálů, najdou stoly s tombolou

zcela prázdné. Po výzvě pořadatelů, aby lidé všechno vrátili, je u stolů přistižen jen nevinný Josef, který chtěl napravit manželčin prohřešek. Je po plese, lidé se rozejdou. V sále sedí jen Vrána, čekající na svou odměnu. Bohužel i tu někdo ukradl.

film budeme opakovat v 15.10 v 20:00 hod.

Místo konání:

Filmmuseum Düsseldorf (Schulstraße 4, 40213 Düsseldorf)

Datum:

14.10.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala