Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.1.2018 19:00

Český dokument ve středu: Strnadovi / A Marriage Story

Náročné časosběrné dokumenty pražské režisérky Heleny Třeštíkové, ve kterých své protagonisty doprovází i dlouhá desetiletí, jsou známy i daleko za hranicemi České republiky. V jednom z těchto projektů portrétuje Helena Třeštíková několik manželských párů z Prahy – původním záměrem jejích filmů bylo dopátrat se důvodů tehdejší vysoké míry rozvodovosti. Reálný život však tento plán zmařil – mnoho manželství se jednoduše nerozpadlo.

A tak vznikly působivé rodinné portréty, které velice osobním pohledem zachytily i velké společenské změny na přelomu 80. a 90. let. Ivana a Václav Strnadovi jsou jedním z manželských párů, které režisérka v prosinci 1980 doprovázela do obřadní síně. Tehdy byli čerství dvacátníci, studovali architekturu a měli spoustu plánů. Dnes jsou o třicet pět let starší a stále ještě spolu. V uplynulých letech toho oba dva maximalisté hodně dosáhli, ale prošli si také mnoha krizemi. A vždy u toho běžela kamera.

Vstup zdarma

ČR 2017, 102 min., v českém znění s anglickými titulky, režie: Helena Třeštítková

Český dokument ve středu
Již několik let vznikají v České republice výtečné dokumentární filmy vysoké umělecké kvality, které divákovi zprostředkovávají nezvyklé obrazové zážitky a vypráví působivé příběhy, nezřídka kdy se dotýkající i společné česko-německé minulosti. V nové programové řadě vám České centrum Düsseldorf a Gerhart-Hauptmann-Haus jednou za měsíc představí vybrané příklady české dokumentární tvorby. Na projekci následuje skypový rozhovor s protagonisty nebo tvůrci filmu.

 

Místo konání:

Stiftung Gerhart-Hauptmann-Haus, Bismarckstraße 90, 40210 Düsseldorf

Datum:

17.1.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala