Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.12.2014 20:00

Černá Vaněk Dance: Machine of Desire

„Ber nebo nech být? “- Již neplatí. Tady se musí chtít. Nepřát si znamená zkázu. Jsme součástí jednoho velkého průmyslu přání. Při hledání zdrojů našich neustálých tužeb se tanečník a choreograf Vaněk společně s hudebníkem a režisérem Preußem v „Machine of Desire“ dívá za oponu. České centrum Düsseldorf podporuje tuto akci.

Čeští tanečníci Eva Černá a Karel Vaněk vytvářejí již od roku 1991 jako  Černá & Vaněk Dance vlastní taneční představení. Jejich první taneční představení „Little Blue Nothing“ („Malé modré nic“) obdrželo v tehdejším Československu cenu za nejlepší představení roku a oba byli vyhlášeni tanečníky roku. Od roku 1999 spolupracují s hostujícími tanečníky, herci a hudebníky. Jejich představení „Happy Hour“ bylo vybráno jako jedna z nejlepších produkcí Německa pro období  2000-2002, (a jako jediná produkce ze Severního Porýní-Vestfálska) na Tanzplattform Deutschland 2002. Na České taneční platformě obdrželi v dubnu 2002 Cenu diváka za duet  „’Adááhání – Desert Blues“. Oba umělci pravidelně spolupracují s divadlem „JungeBühneBonn“.

Hudebník, režisér a moderátor Guido Preuß  je zakladatelem a ředitelem jedinečného filmového domu Chor, jediného a cappella  sboru v Evropě, který uvádí pouze písně a melodie z filmu a televize. Preuß pracuje jako aranžér, hudební režisér, konceptuální dramaturg a hlasový trenér.

 

V koprodukci Černá Vaněk Dance a Brotfabrik Bühne Bonn.

Podporováno Ministerstvem pro rodinu, děti, mládež, kulturu a sport spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko.

Další informace: Brotfabrik Bonn

Místo konání:
Brotfabrik Bonn (Theatersaal), Kreuzstraße 16, 53225 Bonn
Datum:

28.12.2014 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala