Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.11.2016 17:00

Ondřej Buddeus a David Böhm: Hlava v hlavě

Každý má svou hlavu. Jenže co to znamená? Je to jen ta kulatá věc od ucha k uchu? Hlava v hlavě je nevšední a originální publikací, první českou hlavopedií, určenou především pro dětského čtenáře, jemuž má nápaditou a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Ondřej Buddeus a David Böhm knihu představí v rámci česko-německého workshopu určenému pro děti a jejich rodiče.

Hlava je nejdůležitější částí těla a čím víc se jí člověk zabývá, tím spíš zjišťuje, že by potřeboval alespoň malou encyklopedii, aby popsal všechno, co se nachází v ní a na ní i co s ní souvisí. Hlava je totiž úchvatná – informuje nás o tom, co je kde vidět, slyšet, jak něco voní nebo chutná. V hlavě se nachází ředitelství těla, protože mozek pamatuje na všechno: kdo jsem já, kdo jsi ty i jak se k sobě dostaneme, když chceme dát hlavy dohromady. „Hlava v hlavě“ je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv.

Hlava v hlavě získala Magnesii Literu v kategorii kniha pro děti, ocenění Zlatá stuha 2014 a byla vyhlášena nejkrásnější dětskou knihou roku.

David Böhm (1982) Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze. Trojnásobný finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého. Společně se svou sestrou Terezií Böhmovou vydal v edici Raketa knihu Ticho Hrocha, která získala Zlatou stuhu za nejlepší výtvarný počin v soutěži Nejkrásnější knihy roku 2009.

Ondřej Buddeus (1984) Na Filozofické fakultě UK vystudoval norštinu a překladatelství – němčinu. Překládá, píše a je šéfredaktorem časopisu Psí víno. V roce 2013 mu byla udělena Cena Jiřího Ortena za knížku rorýsy.

Workshop pořádáme k příležitosti vydání německého překladu od Doris Kouby v düsseldorfském nakladatelství Karl Rauch. Je určený pro rodiny s děti od 6 let. Bezplatné vstupenky jsou k dispozici od 24.10.2016 v Kinder- und Jugendbibliothek der Zentralbibliothek, Bertha-von-Suttner-Platz 1, Telefon 0211 - 8992970, E-Mail stbauskunft.kinder@duesseldorf.de.

Čtení organizuje Zentralbibliothek Düsseldorf v rámci festivalu Lesefest ve spolupráci s Karl Rauch Verlag, s podporou Českého centra Düsseldorf.  

 

Místo konání:

Zentralbibliothek Düsseldorf, Bertha-von-Suttner-Platz 1, 40227 Düsseldorf

Datum:

17.11.2016 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala