Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2012 19:00

Zahájení výstavy "Portréty z Čech a Moravy"

Výstava realizována ve spolupráci s fotografkou Petrou Flath představí portréty osobností veřejného života, které pocházejí z Čech, Moravy a Sudetského Slezska. Mezi nimi budou hlavně ti, kteří v rámci pracovních či soukromých aktivit aktivně působili v oblasti česko-německého porozumění.

Kdo jsou tito sudetoněmečtí, čeští a židovští muži a ženy z Čech, Moravy a Slezska, kteří se po desetiletích politického i osobního rozdělení odvážili znovu zpřístupnit již téměř zapomenuté vědomosti, navázat přátelství a přispět k vybudování nové uvolněné atmosféry a důvěry?

Sedmičlenná porota složená ze zástupců německých i českých institucí navrhla 50 osob ze sudetoněmeckých, českých a židovských rodin, např. Bohumila Doležala, Johannu von Herzogenberg, Ferdinanda Grafa Kinského, Jana Křena, Marka Lüpertze, Maxe Mannheimera, Olgu Sipplovou, Josefa Škrábka, Oldřicha Stránského, Ilse Tielsche, otce Angela Waldsteina...

V posledních dvaceti letech se německo-české vztahy změnily k lepšímu a přináší hodně konstruktivní potenciál pro budoucnost. To je zásluhou mnoha mužů a žen, z nichž alespoň někteří jsou prezentováni na této výstavě.

Organizátoři akce: Adalbert Stifter Verein Mnichov, České centrum Düsseldorf; Gerhard-Hauptmann-Haus Düsseldorf

zahájení výstavy:

st, 20. června 2012 - 19.00 hod.

proslov:

 PD Dr. Winfrid Halder,  Gerhart-Hauptmann-Haus Düsseldorf

 Dr. Peter Becher, Adalbert Stifter Verein Mnichov

 Petra Flath

výstava bude k vidění do 27. července 2012. 

Místo konání:

Gerhart-Hauptmann-Haus, Bismarckstr. 90, 40210 Düsseldorf

Datum:

20.6.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala