Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.12.2012 19:00

Adventní koncert

19:00 hod. České centrum Düsseldorf společně s Dominikánským řádem sv. Josefa v Düsseldorfu již druhým rokem pořádá adventní koncert v kostele sv. Ondřeje. Předvánoční čas Vám svým vystoupením zpříjemní sopranistka Gabriela Pechmannová doprovázená varhanistkou Markétou Schley Reindlovou.

Gabriela Pechmannová

Sopranistka Gabriela Pechmannová se narodila v Plzni, kde studovala na konzervatoři původně hru na klavír. Po absolvování byla ihned přizvána ke spolupráci v pedagogickém sboru konzervatoře. Současně v letech 1994 až 2000 pokračovala ve studiu - tentokrát pěveckého oboru u renomované profesorky Ludmily Kotnauerové. Zúčastnila se řady mistrovských kursů doma i v zahraničí, kde na sebe brzy upozornila. Kromě vystupování na koncertních pódiích v České republice je zvána také do zahraničí, především pak do Německa, kde pravidelně spolupracuje s mnichovským dirigentem Ekkehardem Hauensteine, se kterým společně natočila audio CD s adventní a vánoční hudbou (2008). S Mnichovem jsou spjaté také pravidelné soukromé konzultace a koncertní přípravy Gabriely Pechmannové u prof. Renaty Ackermann. Obsáhlý repertoár pěvkyně zahrnuje nejvýznamnější operní literaturu počínaje barokem až do 20. století. Věnuje se rovněž interpretaci duchovní hudby (mše, oratoria, kantáty J. S. Bacha, G. F. Händela, A. Vivaldiho, J. Haydna, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, J. J. Ryby, A. Dvořáka). 

 

Markéta Schley Reindlová

Po studiích hry na klavír a varhany na plzeňské konzervatoři a pražské Akademii múzických umění, Markéta Schley Reindlová úspěšně absolvovala nadstavbové studium hry na varhany na Hochschule für Kirchenmusik v německém Heidelbergu. Během studií získala stipendium v Yamaha music foundation of Europe, KAAD (stipendium německých katolíků) a biskupské stipendium kasuánských děl. Získala také řadu ocenění v českých i mezinárodních soutěžích, například v Německu, Belgii či Japonsku. Široký repertoár Markéty Schley Reindlové obsahuje díla J. S. Bacha, O. Messiaena, M. Regera či tvorbu Severoněmecké a Jihoněmecké varhaní školy. Vedle řady sólových koncertu v Čechách i celé Evropě, spolupracovala s Talichovým komorním orchestrem a orchestrem BERG. Markéta Schley Reindlová se také, již od dob svých studií, věnuje pedagogické činnosti. Kromě soukromých hodin a lekcí na základních školách, vyučovala i na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 2009 vede kurz pro chrámové hudebníky v plzeňské diecéz. 


Vstupné dobrovolné. 

Výnos ze vstupného bude věnován konventu dominikánských jeptišek v Praze – Lysotajích. 

Informační leták koncertu je ke stažení zde:

 

Místo konání:

Dominikaner Kirche St. Andreas, Andreasstraße 27, 40213 Düsseldorf

Datum:

20.12.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala