Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Český dům Düsseldorf

České centrum Düsseldorf najdete v Českém domě na adrese Martin-Luther-Platz. Český dům je společný pilotní projekt Konzulátu České republiky, Českého centra a agentur Czechtrade a CzechInvest. Poprvé tak zde dochází ke společnému zastoupení České republiky v zahraničí pod jednou střechou.

Tento model umožňuje úzkou vzájemnou spolupráci všech institucí a vychází zároveň vstříc všem jejich návštěvníkům. 

České centrum je tím pravým místem pro všechny, kdo se zajímají o Českou republiku, a zároveň pro všechny Čechy z Düsseldorfu a jeho okolí, kteří mají zájem o českou kulturu.

Návštěvníci se zde dozvědí nejnovější informace o činnosti a programu Českého centra, o kulturních akcích, hospodářských institucích, vzdělávacích organizacích, a také o České republice obecně. K odebrání jsou zde připraveny různorodé informační materiály a také užší nabídka česky a německy psaných novin. Z malé knihovny si rovněž mohou návštěvníci vypůjčit vybrané publikace.

Na recepci InfoPointu je také možné objednat si pravidelné zasílání Newsletteru a nebo se přihlásit na kurzy češtiny v České centru.

Obzvláště se těšíme ze zájmu kulturních příznivců, kteří mají zájem o vzájemnou výměnu se svými potenciálními partnery na české straně.

Tým Českého centra v Düsseldorfu se těší na Vaši návštěvu!


Naši partneři