Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Evropské hlavní město kultury 2015

8.10.2014: Plzeň, společně s belgickým městem Mons, se v následujícím roce bude pyšnit názvem Evropské hlavní město kultury pro rok 2015. Město, které je nositelem titulu „Evropské hlavní město kultury“ se nachází v ohnisku zájmu turistů, umělců, kulturních institucí, zájemců o kulturu a médií z celé Evropy. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak rozšířit povědomí o městu, přilákat hosty a navázat nové kontakty nejenom v oblasti kultury, ale také v oblasti vzdělání, vědy a hospodářství.

Již v 19. století byl v Plzni poprvé uvařen světlý ležák, který je dnes znám po celém světě pod názvem Pilsner Urquell. Plzeň je čtvrtým největším městem České republiky. Vedle tradičních průmyslových odvětví, reprezentovaných závody Škoda a pivovarem Plzeňský Prazdroj, je Plzeň známá rozmanitým kulturním životem. Vzhledem k počtu obyvatel je podíl umělců, převážně díky kulturním institucím, poměrně vysoký. Město je mezinárodně známo i díky místnímu hokejovému klubu HC ŠKODA PLZEŇ a fotbalovému klubu FC VIKTORIA PLZEŇ.

Hlavní kulturní linka Evropského kulturního města roku se ponese v duchu průmyslového dědictví, baroka a krajinného umění.  Kromě toho Plzeň nabídne bohatý program s více jak 600 akcemi, jedním z vrcholů programu bude vystoupení mezinárodního cirkusu. Téměř každý víkend bude na hlavním náměstí v Plzni přípraven pestrý program. Město tak investovalo nemalé finanční prostředky, aby se v roce 2015 zaskvělo v novém kabátě, o tom vypovídá i nové divadlo, které Vás na první pohled zaujme svou moderní fasádou.

Aktualizované informace o programu a termínech naleznete zde: http://www.plzen2015.cz/  nebo http://www.bbkult.net/suche.html?s[l]=2&s[q]=suche+|+hledej&x=0&y=0

Informace o památkách a ubytování v Plzni naleznete zde: http://www.icpilsen.cz/cz/

Plzeňský kraj v rámci programu spolupracuje se sousedním Bavorskem. Ti z Vás, jež se do Plzně nechtějí vydat sami, mohou pro návštěvu Evropského hlavního města kultury využít o sobotách a nedělích vlaky s příznačným názvem „VLAKEM ZA KULTUROU“, které vyjíždějí z Regensburgu a Mnichova.

Bližší informace naleznete zde: http://www.bbkult.net/redaktion/details/14043046242980.html